Zamknij

Zgłoszenia do Małego ZUS-u plus tylko do 1 lutego

12:10, 30.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Według Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Mały ZUS plus jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, zwłaszcza tych z najmniejszych firm, nieosiągających dużych przychodów.

Przedsiębiorcy, którzy nie korzystali dotąd z Małego ZUS-u plus mają czas do 1 lutego, by zgłosić chęć korzystania z ulgi. Chodzi o niższe składki na ubezpieczenia społeczne, uzależnione od wysokości uzyskanego rok wcześniej przychodu.

Mały ZUS plus to dobrowolne rozwiązanie umożliwiające opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne, uzależnionych od wysokości uzyskanego rok wcześniej przychodu. Z ulgi mogą korzystać przedsiębiorcy, których przychód w roku ubiegłym nie przekroczył 120 tys. zł.

Zgodnie z przepisami przedsiębiorcy, którzy już korzystają z Małego ZUS plus, i w 2021 r. nadal się do niego kwalifikują, nie będą musieli składać ponownego zgłoszenia.

Z kolei ci, którzy wcześniej nie korzystali z Małego ZUS-u plus, a spełniają warunki wskazane w ustawie, mają czas na dokonanie zgłoszenia do 1 lutego 2021 r. Jak wyjaśnił resort, gdyby nabycie uprawnień do ulgi nastąpiło w pozostałych miesiącach roku (np. na skutek zakończenia korzystania z "preferencyjnych składek" lub wznowienia działalności), zgłoszenia będzie można dokonać w ciągu siedmiu dni od momentu wspomnianego nabycia uprawnień. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%