Zamknij

PrestaShop instalacja - czy może być szybka i bezbolesna?

00:00, 27.05.2022 artykuł sponsorowany

PrestaShop jest darmowym oprogramowaniem sklepu. W dodatku bez wątpienia jednym z popularniejszych. Widać to chociażby w liczbach, które pokazują, że na świecie korzysta z niego około 300 tysięcy sklepów. Do plusów tej platformy bezsprzecznie zaliczyć można przejrzysty panel administratora oraz różnorodność dodatkowych wtyczek. Nic więc dziwnego nie ma w tym, że coraz więcej przedsiębiorców stawia właśnie na to konkretne rozwiązanie. Jednak samo postanowienie, jak doskonale wiadomo, nie wystarczy. Konieczna jest jeszcze instalacja programu na serwerze oraz odpowiednia konfiguracja. Czy jest to zadanie proste i czy warto podejmować się go samodzielnie?

PrestaShop instalacja - czy warto robić to samemu?

Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna. Z jednej strony można zauważyć, że na przykład dzięki instalatorowi, który prowadzi Cię niemal za rękę, cała procedura wydaje się prosta, logiczna i szybka w wykonaniu. Z drugiej jednak strony wymagana jest np. podstawowa wiedza z zakresu zarządzania plikami na ftp. A także wiedza dotycząca konfiguracji domen oraz baz danych. Co więcej, PrestaShop instalacja wymaga również konta hostingowego, które daje możliwość uruchomienia skryptów php oraz bazy MySQL. Aby pobrać wersję instalacyjną, należy wejść na oficjalną stronę PrestaShop i klikając w znajdujący się na stronie głównej przycisk "Załóż sklep" i zostać przekierowanym do strony gdzie należy podać swoje dane i pobrać wersję instalacyjną.

PrestaShop instalacja nie jest jednak tak prosta, jakby mogło się wydawać. Dlatego bardzo często przedsiębiorcy, którzy decydują się na tę platformę, korzystają z dostępnych na rynku pomocy. Jedną z nich jest produkt dostępnych na stronę PrestaGuru - Instalacja sklepu internetowego PrestaShop. W zależności od oczekiwań, do wyboru jest:

  • pakiet rozbudowany;
  • pakiet optymalny;
  • pakiet podstawowy;
  • pakiet VIP.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielną instalację pamiętaj o kilku podstawowych krokach:

Wybierz język

  1. Zapoznaj się z warunkami licencji i zaakceptuj je
  2. Wybierz głównego partnera sklepu - w tym np. wskaż nazwę sklepu, włącz SSL, podaj imię, nazwisko oraz hasło
  3. Skonfiguruj bazę danych - podaj np. adres serwera bazy danych i nazwę bazy danych
  4. Zainstaluj oprogramowanie

Na koniec musisz jeszcze pamiętać o aktualizacjach. Dlatego jak sam widzisz, zastanów się, czy nie lepiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zadanie może być wykonana w takiej sytuacji szybciej i sprawniej. A często również zdecydowanie lepiej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%