Zamknij
REKLAMA

Chełmża. Kolejne nielegalne salony gier w regionie zlikwidowane

12:28, 30.12.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Kujawsko-pomorska KAS nieprzerwanie prowadzi działania zmierzające do eliminowania nielegalnych salonów gier funkcjonujących w hazardowym podziemiu. Właśnie w ramach czynności realizowanych pod kryptonimem Pasaż, udało się ostatnio Służbie Celno-Skarbowej namierzyć i zlikwidować w Chełmży i Bydgoszczy, dwie kolejne jaskinie hazardu.

  • 7 automatów służących do gier hazardowych zabezpieczyła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w nielegalnych salonach gier w Chełmży i Bydgoszczy.
  • Właścicielom lokali grozi teraz kara 700 tys. zł.

W pierwszym przypadku, uwagę funkcjonariuszy KAS przykuł lokal w centrum Chełmży ze szczelnie oklejonymi witrynami. Doświadczenie podpowiadało mundurowym Służby Celno-Skarbowej,  że może być w nim prowadzony zabroniony, hazardowy interes. Przeczucie ich nie zawiodło, ponieważ wewnątrz ujawnili nielegalny salon gier, wyposażony w 3 automaty. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy – w charakterze świadka – przesłuchali również przebywającego w tym czasie w lokalu gracza.

W drugim przypadku, funkcjonariusze KAS ustalili, że w lokalu położonym na jednym z bydgoskich osiedli i znanym już Służbie Celno-Skarbowej z urządzania w nim nielegalnych gier hazardowych, może dochodzić do ponownego łamania prawa. Dlatego podjęli decyzję o natychmiastowym skontrolowaniu podejrzanego punktu. W wyniku przeprowadzonych czynności, zlikwidowano kolejną jaskinię hazardu. W jej wnętrzu funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 4 automaty służące do nielegalnych gier, gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych oraz router. Mundurowi przesłuchali także 2 osoby – gracza i „opiekuna” lokalu.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%