Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Chełmży poszukują sprawcy oszustwa  komputerowego

09:26, 30.12.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z komisariatu w Chełmży poszukują sprawcy oszustwa komputerowego. Wizerunek mężczyzny, który w Gdańsku podjął środki z bankomatu zarejestrowały kamery. Funkcjonariusze szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów tej osoby.

Policjanci z komisariatu w Chełmży poszukują sprawcy oszustwa  komputerowego, do jakiego doszło pod koniec września tego roku. Pokrzywdzony otrzymał na swój telefon komórkowy sms`a o konieczności dopłaty za przesyłkę kurierską wraz z odnośnikiem do strony internetowej. Po wejściu na stronę podaną w treści sms`a sprawca uzyskał dostęp do konta bankowego. Następnie sprawca dokonał przelewów internetowych (w tym na tzw. BLIK) na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W toku postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring z jednego z bankomatów usytuowanych w Gdańsku przy ul. Uphagena. To właśnie tam wykorzystano jeden z numerów BLIK do podjęcia gotówki po złamaniu zabezpieczeń konta bankowego. Osoba widoczna na załączonych zdjęciach bezsprzecznie ma związek ze sprawą i poznanie jej tożsamości pozwoli ustalić sprawcę tego przestępstwa.

Funkcjonariusze proszą osoby, które rozpoznają wizerunek przedstawiony na nagraniu o kontakt z Komisariatem Policji w Chełmży, ul. Sądowa 2, tel. dyżurny 47 754 42 00 lub 112

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%