Zamknij
REKLAMA

Chełmża. Para nastolatków zatrzymana za posiadanie narkotyków. Grozi im do 10 lat

18:02, 04.05.2021 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podczas kontroli drogowej zatrzymali 19- letniego kierowcę osobowego bmw. Wstępne testy na narkotyki potwierdziły, że prowadząc pojazd mógł być pod ich wpływem. Dodatkowo on i jego 18- letnia dziewczyna usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Może im teraz grozić o 10 lat więzienia.

W minioną   niedzielę, 2  maja  2021 roku, około godz. 17:00,  w Chełmży  przy Chełmińskim Przedmieściu  patrol  policjantów z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymał kierowcę  osobowego BMW.  Mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość. Probierz wykazał, że jest trzeźwy. Policjanci poddali kierowcę również wstępnym  testom na zawartość narkotyków w organizmie. Wstępne testy pokazały, że 19- latek  kierując  bmw mógł być pod wpływem środków narkotycznych. Dodatkowo odnaleźli przy mężczyźnie ukryty ponad jeden gram zielonego suszu, który po testach wykazał cechy marihuany.  

Policjanci pojechali z kierowcą  do placówki medycznej,  w której zabezpieczono od niego krew do dalszych badań i  analiz. Jeżeli badania krwi potwierdzą, obecność  narkotyków w jego organizmie odpowie za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem za co grozi mu m.in. utrata uprawnień do kierowania pojazdami i do 2 lat więzienia.

Dodatkowo kryminalni z Chełmży przeszukali mieszkanie zajmowane przez nastolatka. W jednym z pomieszczeń odnaleźli blisko 70 gramów białego proszku i wagę elektroniczną. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że środek wykazał cech charakterystyczne dla amfetaminy. Do wyjaśnienia została zatrzymana  jego 18- letnia partnerka zamieszkująca wspólnie z nim. Oboje zatrzymani z ust śledczych usłyszeli zarzut  posiadania  znacznej ilości środków psychotropowych. Teraz obojgu może grozić  do 10 lat więzienia.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%