Zamknij

Policjanci z Chełmży udaremnili kolejną wysyłkę

07:50, 26.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Chełmży udaremnili kolejną wysyłkę. Odnaleźli podczas przeszukań przy mężczyźnie, w jego pojeździe oraz w mieszkaniu kolejne specyfiki lecznicze, które mogły trafić do potencjalnych odbiorców poza naszym krajem. Jak się okazuje mężczyzna nie posiadał stosownych zezwoleń, aby mógł handlować lekami. Teraz 23- latkowi z Chełmży grozi do 2 lat więzienia.

W ostatni weekend policjanci doprowadzili do prokuratury Rejonowej Toruń Wschód mężczyznę, który nielegalnie wprowadzał do obrotu produkty lecznicze. 

Pierwszy sygnał policjanci z Chełmży otrzymali na początku czerwca od funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego  Urzędu Celno- Skarbowego w Toruniu, którzy dostrzegli podejrzane przesyłki. Były one nadawane w jednym z urzędów pocztowych w Chełmży i kierowane do zagranicznych odbiorców. Policjanci od razu zaczęli intensywne czynności przy tej sprawie. Te pozwoliły na zatrzymanie w dniu 21.06.2019 roku 23 - latka. Policjanci udaremnili kolejną wysyłkę, bo odnaleźli podczas przeszukań przy mężczyźnie, w jego pojeździe oraz w mieszkaniu kolejne specyfiki lecznicze, które mogły trafić do potencjalnych odbiorców poza naszym krajem. Jak się okazuje oczywiście mężczyzna nie posiadał stosownych zezwoleń, aby mógł handlować lekami. 
Kryminalni dowiedli, że mężczyzna dokonał kilkunastu takich czynów. Z ust śledczych z Komisariatu Policji w Chełmży usłyszał już 13  zarzutów obrotu środkami farmaceutycznymi bez zezwolenia co jest wbrew przepisom ustawy prawo farmaceutyczne.
Tymczasem prokurator Prokuratury Rejonowej  Toruń Wschód zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu. Podejrzany będzie też musiał zapłacić  poręczenie majątkowe. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia. (Policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© chelmza365.pl | Prawa zastrzeżone