Zamknij

Grudziądzanie wystąpią na Gali Kickboxingu Federacji DSF

18:21, 27.12.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Kilka dni przed świętami z roboczą wizytą w Grudziądzu przebywali przedstawiciele Federacji DSF, która jest organizatorem Wielkiej Gali Kickboxingu w naszym regionie. Podczas pobytu w naszym mieście podpisano umowę o współpracy z grudziądzkim klubem żużlowym MRGARDEN GKM, o czym już pisaliśmy wcześniej.

Goście odwiedzili również jeden z klubów kickboxingu w Grudziądzu, gdzie padła propozycja występu lokalnych zawodników na gali. Po wstępnej weryfikacji, podczas treningu, propozycję występu dostał Bartosz Maziarz ze Stowarzyszenia Kokoro Grudziądzki Klub Kyokushin-kan Karate-do. Wystąpi on po raz pierwszy na zawodowym ringu.

Dużym zaskoczeniem jest dla mnie to, że taka duża federacja jak DSF organizuje Galę Kickboxingu w Grudziądzu, że tak wielu znanych i dobrych zawodników będziemy mogli zobaczyć w ringu. Tym bardzie, że padła również propozycja występu zawodników z naszego klubu. W Grudziądzu jest wiele klubów sportów walki i są dobrzy zawodnicy. Dzięki temu, że taka gala będzie w Grudziądzu pojawiła się dodatkowa motywacja do treningów, tym bardziej, że Federacja DSF planuje takie gale również w innych miastach w naszym regionie. – powiedział trener Stowarzyszenia KOKORO Paweł Zaremba.

Na gali DSF 19 kibicom pokaże się także popularny miejscowy fighter Kewin Wiwatowski (Grappler Grudziądz). Znany z występów w formule MMA lokalny zawodnik tym razem zmierzy się z Mateuszem Janu (Paco Team Katowice) w walce na zasadach K-1 w wadze ciężkiej (powyżej 91 kg). 

Zależy nam na promowaniu walk sportowych opartych na zasadach K1. Aby młodzież zamiast rywalizować na ulicy rozpoczęła treningi i sprawdzała swoje umiejętności w ringu. Organizacja Gali Kickboxingu jest również doskonałą promocją sportu oraz miasta Grudziądz, ponieważ impreza jest transmitowana na żywo przez TVP Sport.  Jestem rodowitym grudziądzaninem i zależało mi również, aby pierwsza Gala Federacji DSF z moim udziałem jako prezesa oraz wspólnika Sławomira Duby odbyła się w Grudziądzu. - mówi Prezesem Zarządu Federacji DSF Marek Tkaczyński. 

W walce wieczoru wystąpi mistrz DSF Kickboxing Challenge w wadze średniej (86 kg) – Maksymilian Bratkowicz. Zawodnik klubu Gym Fight Wrocław przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego tytułu, a jego rywalem będzie Czech Jiri Jaros 86 kg. 

W drugim pojedynku o pas również zwieńczy się ciekawa trylogia. Jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników federacji DSF Jan „Iron” Lodzik przystąpi do trzeciej obrony tytułu w wadze piórkowej (do 65 kg). Legionowski kickbokser zmierzy się ze swym odwiecznym rywalem Mateuszem Rajewskim. Pretendent do korony to dumny reprezentant sportowego klanu Rajewski Team. Noszący pseudonim „Rzeźnik” zawodnik wygrał w dobrym stylu ostatnie trzy walki, czego efektem jest mistrzowska szansa rewanżu na dawnym przeciwniku. Dotychczasowe dwie potyczki Lodzika z Rajewskim były bardzo zacięte, ale za każdym razem minimalnie zwyciężał „Iron John”.

Najlepszy kickboxing w Polsce wreszcie trafia do województwa kujawsko-pomorskiego. 24 stycznia na gali DSF 19 w Grudziądzu odbędą się dwie walki mistrzowskie w formule K-1 oraz mecz międzynarodowy Polska-Litwa. Transmisję z imprezy przeprowadzi ogólnodostępna stacja TVP Sport.

REKLAMA
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© chelmza365.pl | Prawa zastrzeżone