Zamknij

Najlepszy kickboxing w Polsce. DSF19: noc trylogii w Grudziądzu

20:55, 20.12.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Najlepszy kickboxing w Polsce wreszcie trafia do województwa kujawsko-pomorskiego. 24 stycznia na gali DSF 19 w Grudziądzu odbędą się dwie walki mistrzowskie w formule K-1 oraz mecz międzynarodowy Polska-Litwa. Transmisję z imprezy przeprowadzi ogólnodostępna stacja TVP Sport.

W walce wieczoru wystąpi mistrz DSF Kickboxing Challenge w wadze średniej (86 kg) – Maksymilian Bratkowicz. Zawodnik klubu Gym Fight Wrocław przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego tytułu, a jego rywalem ponownie będzie czarnoskóry Brice Kombou. Dotychczas Polak i Kameruńczyk reprezentujący niemieckie barwy spotkali się w ringu dwukrotnie. Najpierw lepszy był Kombou, a w rewanżu wygrał „Mad Max”. Trzecie starcie ostatecznie rozstrzygnie, kto z nich jest lepszy.

W drugim pojedynku o pas również zwieńczy się ciekawa trylogia. Jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników federacji DSF Jan „Iron” Lodzik przystąpi do trzeciej obrony tytułu w wadze piórkowej (do 65 kg). Legionowski kickbokser zmierzy się ze swym odwiecznym rywalem Mateuszem Rajewskim. Pretendent do korony to dumny reprezentant sportowego klanu Rajewski Team. Noszący pseudonim „Rzeźnik” zawodnik wygrał w dobrym stylu ostatnie trzy walki, czego efektem jest mistrzowska szansa rewanżu na dawnym przeciwniku. Dotychczasowe dwie potyczki Lodzika z Rajewskim były bardzo zacięte, ale za każdym razem minimalnie zwyciężał „Iron John”.

Na gali DSF 19 kibicom pokaże się także popularny miejscowy fighter Kewin Wiwatowski (Grappler Grudziądz). Znany z występów w formule MMA lokalny zawodnik tym razem zmierzy się z Mateuszem Janu (Paco Team Katowice) w walce na zasadach K-1 w wadze ciężkiej (powyżej 91 kg). Kolejne zestawienia zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Walka K-1 o mistrzowski pas DSF w wadze średniej (5 rund po 3 minuty):

86 kg)             „Mad Max” Bratkowicz      vs        Brice Kombou

Walka K-1 o mistrzowski pas DSF w wadze piórkowej (5 rund po 3 minuty):

65 kg)             Jan „Iron” Lodzik                vs        Mateusz „Rzeźnik” Rajewski

Walka K-1 w wadze ciężkiej (3 rundy po 3 minuty):

+91 kg)           Kewin Wiwatowski              vs        Mateusz Janu

Bilety na galę DSF 19, która odbędzie się 24 stycznia w Hali Sportowej na Osiedlu Lotnisko w Grudziądzu, będą dostępne w cenie od 80 PLN w Biurze Podróży My Travel (Galeria Grudziądzka, ul. Konarskiego 45) oraz na portalu kupbilety24.eu.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%