Zamknij

Mieszkaniec gminy Chełmża oszukiwał w internecie. Jest już w rękach policji

07:45, 08.04.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Zatrzymany w świąteczny poniedziałek 19 – letni mieszkaniec gminy Chełmża już usłyszał kilkanaście zarzutów oszustw, których dokonał na terenie całej Polski. Policjanci zapowiadają jednak dalszy rozwój tej sprawy. Na chwilę obecną grozi mu do 8 lat więzienia.

Z ust policjantów z Chełmży usłyszał trzynaście zarzutów dokonanych oszustw. Mowa o zatrzymanym w świąteczny poniedziałek (05.04,) 19- latku pochodzącym z jednej spod chełmżyńskich miejscowości.

Jak ustalili policjanci nastoletni mężczyzna od stycznia minionego roku za pośrednictwem  internetowych portali  ogłoszeniowych, aukcyjnych i społecznościowych oferował do sprzedaży najróżniejsze przedmioty. Były wśród nich łóżeczka i wózki dziecięce,  różnego typu wielozadaniowe zegarki oraz rower. W celu wprowadzenia nabywcy w błąd kilkakrotnie  posłużył się  również dowodem osobistym innej osoby.

Oszukiwał osoby praktycznie z całej Polski.  Pokrzywdzeni, którzy zostali  oszukani przez niego pochodzą z m.in. z Wrocławia, Legnicy, Bydgoszczy, Gdyni, Nowego Sącza i Zakopanego. To właśnie między innymi  do tych osób nigdy nie dotarł oferowany  na portalach przez oszusta towar a oni sami do chwili obecnej nie odzyskali wyłudzonych w skutek jego działalności często niemałych pieniędzy. Sprawca z takiego procederu uczynił sobie stałe źródło utrzymania.

Wiedząc, co ma na sumieniu ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili jednak jego miejsce przebywania. Sprawca był tak zaskoczony i zdeterminowany, że próbował jeszcze uciekać przed policjantami. Na niewiele się to jednak zdało, bo po chwili był już w rękach stróżów prawa.

Wczoraj (06.04.) prokurator zdecydował, że tego nastolatka obowiązuje zakaz opuszczania kraju, będzie musiał wpłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego i ma nakaz zgłaszania się na dozór przez wszystkie dni w tygodniu do najbliższej jednostki Policji. Za dokonane wyłudzenia grozi mu do 8 lat więzienia.

Śledczy zapowiadają jednak, że to nie koniec tej sprawy. Ich ustalenia świadczą o tym, że sprawa może mieć dalszy ciąg i przewidują jej dalszy rozwój, bowiem osób  oszukanych przez tego człowieka może być dużo więcej. Wtedy podejrzany może usłyszeć nawet kilkadziesiąt kolejnych zarzutów.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%