Zamknij
REKLAMA

KGP: rusza akcja "Znicz"; na drogi wyjedzie więcej patroli

13:14, 29.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Komisarz Robert Opas w rozmowie z PAP podkreślił, że w okresie Wszystkich Świętych wiele osób zdecyduje się wykorzystać przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz spotkać się z rodziną. "W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach" - powiedział policjant.

W okresie Wszystkich Świętych należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku do 2 listopada policjanci w ramach akcji "Znicz" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole.

Wskazał, że od piątku rozpoczyna się akcja Znicz, podczas której policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. "Na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole" - zapowiedział.

"W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów" - tłumaczył.

Podkreślił, że funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz w okolicach cmentarzy. "Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach" - zaznaczył.

"Bądźmy jednak przygotowani na to, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia. Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym. Tym bardziej, że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością" - podał.

Poinformował również, że zmienna jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność. "Przypominamy kierującym, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, również osób starszych, których będzie można spotkać także po zmroku. Natomiast pieszych uczulamy, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo" - przypomniał.

"Wybierając się na cmentarz, pamiętajmy również o konieczność przestrzegania zasad związanych z epidemią COVID-19" - zaapelował.

W rozmowie z PAP komisarz Robert Opas powiedział, że w piątek zainaugurowana zostanie akcja informacyjno-edukacyjna "Nie Zabijaj!", która ma na celu uświadomić uczestnikom ruchu, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo. "Akcja jest apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i postępowanie w sposób, który nie powoduje zagrożenia zdrowia i życia innych użytkowników drogi" - podkreślił.

"Działania +Znicz+ oraz akcja informacyjno edukacyjna +Nie Zabijaj!+ wspierane będą emisją spotu na ekranach firmy Screen Network S.A., rozlokowanych na terenie całego kraju" - dodał. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%